Marti Taiji - příběh

Taiji Studio

IMG_5366.png
Milníky 

***

2021

Vznik Taiji Studia

***

22 x Mistryně ČR

11 x Mistryně Evropy

Vícemistryně světa

***

27 x medailí z Mistrovství ČR

17 medailí z Mistrovství Evropy

3 medaile z Mistrovství Světa

***

2019

3 x Mistryně Evropy

9 Medailí za 2019

***

2012

Spoluzaložení Školy bojových umění Oheň a Voda v Berouně

***

10484566_10154860077735503_7207755801211
Taiji Studio by Martina Taiji

Taiji Studio je nově vznikající projekt na Praze 5, v dochozí vzdálenosti od metra Anděl.
Soustředíme se na poctivou výuku Čchi-kungu, Taijiquan (Tai-chi), strečinku a dechových cvičení. Zacvičit si u nás můžete v rámci kurzů, které jsou pro malé skupinky maximálně 10 studentů, nebo formou soukromých lekcí.
Studentům se věnujeme individuálně a od základu se snažíme budovat nejen cvičební dovednosti, ale i porozumění pohybu vlastního těla.
Naučit se u nás můžete nejen sestavy beze zbraně, ale i sestavy se zbraněmi. Je jen na Vás, kam chcete v taijiquan směřovat.
Kromě soukromých a skupinových lekcí pořádáme také víkendové intenzivní workshopy, v rámci kterých si můžete procvičit získané dovednosti. Klíčem k porozumění je bezesporu opakování.
Věříme, že společně nás bude cesta k principům taijiquan naplňovat a přinášet nám radost.

Vaše Martina a tým Taiji Studia


Martina Slabá

Taijiquan se věnuji od poloviny roku 2004, kdy jsem poprvé otevřela dveře pražské Taiji Akademie. Do současnosti se zde věnuji objevování krás taijiquan pod vedením Radka Koláře.

Ačkoliv jsem taijiquan vždy milovala a bavilo mne, soužití nebylo snadné. Ať už kvůli mé povaze, náročným začátkům nebo studiu a práci, které mě odjakživa nutily hledat harmonii mezi časem věnovaným taijiquan a časem věnovaným vzdělání a práci.

V letech 2006 - 2019 jsem byla aktivní členem českého reprezentačního týmu ve wushu. Mezinárodně jsem závodila pod hlavičkou České federace wushu. Přivezla jsem bezpočet národních a mezinárodních titulů, pravidelně jsem vozila medaile z Mistrovství světa a Mistrovství Evropy.

V roce 2009 jsem absolvovala měsíční tréninkový a poznávací pobyt v Číně. Do Číny jsem se následně ještě několikrát vrátila - v letech 2012, 2014 a 2019. Kromě Číny jsem měla možnost trénovat v Rusku a dalšímu reprezentačními týmy. Díky tomu se rozšířil můj pohled na Taijiquan a věřím, že mohu tyto zkušenosti nadále předávat.


Kromě založení školy Bojových umění Oheň a Voda (2012), ve které několik let učím taijiquan, jsem pomáhala trénovat dětské oddíly v Taiji Akademii. Vedla jsem řadu workshopů a nadále se snažila vzdělávat. Absolvovala jsem trenérské zkoušky a do budoucna plánuji své odborné vzdělání nadále rozšiřovat.

Náročný rok 2020 mne přivedl blíže k myšlence vlastní vize a potřeba vlastního prostoru na cvičení i k myšlence výuky. Tak vzniklo v polovině roku 2021 Taiji Studio by Martina Slaba. Věřím, že se nám bude společně krásně cvičit a budeme si užívat radost ze společné praxe. Ráda Vám budu předávat své znalosti.

Povoláním jsem ekonom a když na to přijde, jsem schopna se kromě rodného jazyka domluvit Anglicky, Německy a Čínsky.


                                    ***