top of page

Marti Taiji - příběh

Taiji Studio

20211002_175825.jpg
Milníky a informace

***

2021

Vznik Taiji Studia

***

Co se u nás můžete naučit?

Čchi - kung

Meditace

Tchaj-ťi základy

Tchaj-ťi mírně pokročilí

***

Tchaj-ťi se zbraněmi:

Meč, šavle, vějíř

Tyč, dvojité tyčky

***

                          Taiji Studio - Lidická 10, Praha 5


Taiji Studio je unikátní zemitý prostor v centu Prahy, v dochozí vzdálenosti od metra Anděl. Ideální nejen pro cvičení taiji (tchaj-ťi, tai-chi) nebo qigong (čchi-kung, chi-kung), meditace či hlubinnou práci s naším nitrem, ale i pro vlastní pořádný trénink. Taiji Studio založila počátkem roku 2021 Martina Slabá, bývalá úspěšná reprezentantka ČR v taichi a zkušená lektorka.
Ve studiu můžete v různých formách najít všech pět hybatelů (elementů) - dřevěná podlaha, kamenné stěny, svíčky, jemná vůně esenciálních olejů, teplý čaj a tradiční čínské kovové dekorace. Můžete tak vnímat přirozený tok energie kteréhokoliv z nich i to, jak na Vás působí.
Sál je vybaven zrcadlovou stěnou a příjemným osvětlením v teplých tónech tak, abyste se mohli v klidu soustředit na cvičení a i Vaše oči si mohly odpočinout.

                                                                      ***

Co se u nás můžete naučit?


Hlavní lektorkou Taiji Studia je Martina Slabá, pokud není uvedeno jinak, Vaši lekci povede přímo Martina.

V Taiji Studiu se věnujeme výuce tradičního bojového umění tai-chi a cvičení chi-kung tak, jak nám bylo předáno našimi mistry a učiteli.
Skrze trénink se snažíme rozhýbat naše tělo, posílit dech a uvolnit mysl. Učíme se opřít o zem, stát pevně na vlastních nohou, důvěřovat vlastnímu tělu a spolu s tím i sami sobě. Z pohledu cvičení se věnujeme dechovým cvičením, čchi-kungu, tai-chi, strečingu či meditacím. Snažíme se kultivovat naše tělo tak, aby se harmonicky rozvíjelo. Zájemci o hlubší práci mohou vždy cvičení obohatit o různé dechové techniky či meditaci.
Z tai-chi cvičíme jak pěstní sestavy tai-chi (beze zbraně), tak se zbraněmi meč, vějíř, šavle, tyč/kopí, halapartna. Věnujeme se několika různým čchi-kungovým cvičením.

Struktura tréninků


Strukturu tréninku jsme poskládali tak, abychom rozvíjeli Vaše dovednosti rovnoměrně.
Právě proto je součástí každého tréninku úvodní dechová sekvence. Dechové sekvence se liší v závislosti na pokročilosti kurzu, jsou však právoplatnou součástí cvičení. Vždyť právě uvolněný hluboký dech posouvá naše cvičení na zcela novou úroveň.
Pokračujeme cvičením tai-chi nebo chi-kung, vždy na úrovni daného kurzu. Po procvičování již známých pohybů následuje výuka. Přichází nové pohyby, opravy a také čas na Vaše dotazy. Obvykle končíme ještě sekvencí „pro radost“ – v klidu, každý svým tempem, projdete nové pohyby tak, abyste končili s hezkým pocitem ze cvičení.
Samotný závěr lekce patří protahování. Nechceme v těle budovat napětí a proto se snažíme vždy tělo po cvičení uvolnit a protáhnout. Prodýchat jednotlivé strečingové pohyby tak, aby se zatížené svaly nezůstávaly v napětí.

Radost z pohybu


Klíčovým aspektem je pro nás radost z pohybu. Ptejte se, budujte si hezký vztah k pohybu i vlastnímu tělu. Užívejte radosti ze cvičení, objevujte a neváhejte se zeptat, pokud máte jakékoliv dotazy.


Těšíme se na Vás. Dveře Taiji Studia jsou otevřené všem zájemcům.

Pronájem prostor


Prostory Taiji Studia rádi pronajmeme spřízněným duším. Ať už se jedná o jógu, meditace či jiné, prostor nenarušující činnosti, rádi Vás u nás uvítáme. Pro bližší informace, prosím, napište přímo Marti na mail Marti.taiji@gmail.com

bottom of page